Home » Elevi de top » Rezultate obținute de elevi la olimpiade școlare 2014-2015

Rezultate obținute de elevi la olimpiade școlare 2014-2015

 

REZULTATE LA OLIMPIADE ȘCOLARE-FAZA JUDEȚEANĂ

2014-2015

 

Nr. crt.

disciplina

elev

clasa

premiul

prof. îndrumător

1.

Istorie

Gerosanu Iulia Ioana

IX E

II-județ

Anghel Bogdan

Lungu Stefania Alexandra

IX E

M- județ

Anghel Bogdan

Ravoianu  Andreea Sorina

X E

M-județ

Ioniță Grigore

Grigore  Denis Gabriela

XI E

III-județ

Crăcănel Doina

2.

Limba engleză

Iamandi Daniel

VI A

II-județ

Matei Mirandolina

Săndulescu Iulia

VI A

II-județ

Stroe Andreea

XI A

I

Calificare la faza națională

3.

Informatică

Savu Ionuț

VIII A

I

Calificare la faza națională

Buturugă Daniela

Moga Ginu     ( Clubul Copiilor, Moreni)

Crăciun Valentin

IX A

I

Calificare la faza națională

Medalie de argint faza națională informatică

Buturugă Daniela

Moga Ginu

Dinu Radu

XI A

I

Calificare la faza națională

Medalie de aur faza națională informatică

Stanciu Ion

Moga Ginu

(Clubul Copiilor, Moreni)

4.

Chimie

Teleanu Florin

XII A

I

Calificare la faza națională

Mențiune specială- faza națională Olimpiada de chimie

- Selecționat în lotul național lărgit de chimie al României

Răcașanu Rodica

5.

Biologie

Gheorghiță Alexandru

XI A

Mențiune-județ

Jipa  Tamara

6.

Matematică

Teleanu Florin

XII A

Calificare la faza națională

Manu Adrain

7.

Fizică

Stan Bianca

VIII A

Calificare la faza națională

Chișulescu Gabriel

Savu Ionuț

VIII A

Calificare la faza națională

(Locul III-medalie de aur)

Voicu Ștefania

VIII A

Mențiune specială

Toma Vlad

XII A

Calificare la faza națională

Chișulescu Mihai

XI A

Mențiune

8.

Limba română

Șerban Cătălina

XII A

Locul I –faza județeană

Locul III-faza națională (calificare la faza internațională)

Zamfir Monica

9.

Olimpiada Științe penru Juniori

Stan Bianca

VIII A

Calificare la faza națională

Chișulescu Gabriel

Marinescu Alexandra

Olteanu Alis

Savu Ioan

VIII A

Calificare la faza națională

Voicu Ștefania

VIII A

Mențiune specială

10.

Sociologie

Stătescu Sabrina

XI E

I

Calificare la faza națională

Dinu Gheorghe

Mogoș Lucia

XI E

M

Constantin Cornelia

XII H

III

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.