Home » Concursuri și Simpozioane » Rezultate obținute de elevi la concursuri școlare 2014-2015

Rezultate obținute de elevi la concursuri școlare 2014-2015

 

REZULTATE LA CONCURSURI ȘCOLARE-FAZA JUDEȚEANĂ ȘI NAȚIONALĂ

2014-2015

 

Nr.crt.

disciplina

elev

clasa

premiul

concurs

prof. îndrumător

1.

Informatică/matematică

Crăciun Valentin

IX A

II

Concursul Național de matematică și informatică Grigore Moisil

Buturugă Daniela

Moga Ginu        ( Clubul Copiilor, Moreni)

Manu Adrian

Dinu Radu

XI A

VII

Concursul Național organizat de INFOARENA – Olimpiada algoritmilor editia a VI-a,

Stanciu Ion

Moga Ginu

Dinu Radu

XI A

I

Concursul Tinerii Programatori

Stanciu Ion

Moga Ginu

Crăciun Valentin

IX A

II

Concursul Tinerii Programatori

Buturugă Daniela

Moga Ginu

2.

Chimie

Teleanu Florin

XII A

M

Concurs Costin D. Nenițescu

Ediția a-XXII-a chimie organică

Răcășanu Rodica

3.

Limba engleză

Nanu Teodora

XII A

Calificare la proba de baraj

Cangurul Lingvist

Matei Mirandolina

4.

Matematică/informatică

Savu Ioan

VIII A

Locul I

Concurs Național de matematică și informatică – Urziceni, ediția a-IX-a secțiunea informatică

Moga Ginu

Stanciu Ion

Savu Ioan

VIII A

Mențiunea I

Concurs Național de matematică și informatică – Urziceni, ediția a-IX-a secțiunea matematică

 Dumitrescu Sorinel

5.

Fizică

Voicu Ștefania

VIII A

Premiul I

Concurs “ϕ” on-line

Chișulescu Gabriel

Toma Vlad

Savu Ioan

XII A

VIII A

Locul VI

Locul XIV

Concurs Național „EVRIKA”

6.

Istorie

Dragomir Ionuț

XI G

I

Concurs Național

„Memoria Holocaustului”- faza județeană

Ioniță Grigore

Neguț Iulia

XI G

I

7.

KARATE

Neaga Stefan

X G

-         Locul I – Cupa Romaniei de Karate SHITO RYU

Locul I – Campionatul National de Karate Shito-Ryu

Cozmolici Gheorghe

Vochita Mihai Alberto

VI A

-         Locul III

Karate              (Campionatul National pentru copii)

Stanciu Nicușor

Popescu Cristian

IX E

Locul III- karate (Campionatul National pentru Cadeti, Juniori si Seniori)

Stanciu Nicușor

Liță George Mihai

IX B

Locul II- karate(Campionatul National pentru Cadeti, Juniori si Seniori)

Stanciu Nicușor

Angelescu Ana Maria

XII A

Locul II- karate (Campionatul National pentru Cadeti, Juniori si Seniori)

Stanciu Nicușor

Negulescu Constantin

IX A

Locul II- karate(Campionatul National pentru Cadeti, Juniori si Seniori)

Stanciu Nicușor

8.

ȘAH

Săndulescu Iulia

VI A

Calificare la faza națională

Prodan Daniel

Croitoru Bogdan

9.

.

Limba Franceză

Săndulescu Iulia

VI A

Calificare la proba de baraj

Cangurul Lingvist

Săndulescu Cristina

Marinescu Radu

IX A

Calificare la proba de baraj

Florea Cristina

Săndulescu Andreea

XII A

Calificare la proba de baraj

Săndulescu Cristina

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.