Home » Olimpiade scolare » Performanțe școlare în anul școlar 2011-2012

Performanțe școlare în anul școlar 2011-2012

LIMBA FRANCEZĂ

Premiul I- olimpiada județeană

Calificare Olimpiada Naţionala de limba franceză-   Participare Olimpiada Naţională de limba franceză

  1. Săndulescu Andreea – clasa a-IX-a A ( Profesor coordonator : Săndulescu Cristina)
  2.   Creţu Mădălina -  clasa a-XII-a E

Calificare Olimpiada Naţională de limba  franceză (Profesor coordonator : Diaconu Constanţa)

LIMBA ENGLEZĂ

Premiul I – olimpiada județeană

  1. Nanu Maria Teodora – clasa a IX-a A (Profesor coordonator: Matei Mirandolina)
  2. Crăciun Cosmin – clasa a-IX-a A  (Profesor coordonator: Matei Mirandolina)
  3. Creţu Mădălina -  clasa aXII-a E (Profesor coordonator: Cismaru Daniela)

  Premiul II- olimpiada județeană

Nedelcu Ana Maria -  clasa a IX-a E (Profesor coordonator: Cismaru Daniela)

Premiul III- olimpiada județeană

            Sabo Ioana -  clasa a X-a E (Profesor coordonator: Iordăchescu Mirona)

Mențiune – olimpiada județean

            Burlacu Mihai- clasa a IX-a E ( Profesor coordonator : Cismaru Daniela)

 

LIMBA ROMÂNĂ

MENŢIUNE

Stan Bianca, clasa a – V – a A ( Profesor coordonator : Dulea Mihaela)

Gheorghiţă Alexandru, clasa a – VIII- a A ( Profesor coordonator : Zamfir Monica)

 

ISTORIE

PREMIUL I ŞI PARTICIPARE LA FAZA NAŢIONALĂ 

Chicoş Andreea Paula , clasa a – XI -a E ( Profesor coordonator : Ioniţă Grigore)

PREMIUL II

Olaru Marcel, clasa a -XI- a G ( profesor coordonator:  Crăcănel Doina )

MENŢIUNE

Predescu Andreea Gabriela, clasa a-XI -a E ( profesor coordonator Ioniţă Grigore )

 

 FILOSOFIE

     PREMIUL I ŞI PARTICIPARE LA FAZA NAŢONALĂ

Rusu Arina, clasa a – XII – a E ( Profesor coordonator : Nicolaescu Mihai)

 

 

FIZICĂ

Medalie de onoare la Olimpiada Națională de Fizică

Toma Vlad – clasa a-IX-a A ( Profesor coordonator : Chișulescu Gabriel)

Medalie de bronz la Olimpiada Naţională de Fizică

Calificare în lotul naţional lărgit pentru Olimpiada Internaţională de Fizică

Stanciu Ștefan- clasa a- XII-a A (Profesor coordonator : Chișulescu Gabriel)

Premiul III  – olimpiada județeană

Chișulescu Mihai- clasa a-VIII-a A  (Profesor coordonator : Chișulescu Gabriel)

 

CHIMIE

Premiul II- olimpiada judeţeană

Oană Amalia- clasa a-X- a A (Profesor coordonator : Marinescu Alexandra)

Premiul III- olimpiada judeţeană

Negru Roxana – clasa a- X-a A (Profesor coordonator : Marinescu Alexandra)

Menţiune specială

Gheorghiţă Alexandru- clasa a-VIII- a A (Profesor coordonator : Răcăşanu Rodica)

Teleanu Florin- clasa a- IX- a A (Profesor coordonator : Răcăşanu Rodica)

 

BIOLOGIE

Premiul III- olimpiada judeţeană

Manolache Nicoleta- clasa a – XI – a A (Profesor coordonator : Stanciu Alina)

 

MATEMATICĂ

Menţiune – olimpiada judeţeană

Grigore Cristina – clasa a- XI – a A (Profesor coordonator : Necşoiu Iuliana)

Teleanu Florin – clasa a- IX-a A (Profesor coordonator : Manu Adrian)

 

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.