Home » Concursuri și Simpozioane » Rezultate la concursuri școlare în anul școlar 2011-2012

Rezultate la concursuri școlare în anul școlar 2011-2012

LIMBA FRANCEZĂ

1. Creţu Mădălina-  clasa a- XII-a E, Journée Européenne des Langues

Premiu constând într-o excursie la Lyon, Franţa

Profesor coordonator : Diaconu Constanţa

2. Săndulescu  Andreea, clasa a- IX-a A, Cangurul lingvist franceză-spaniolă

234 puncte

Participare proba de baraj

Profesor coordonator : Săndulescu Cristina

  1. Marinescu Radu -  clasa a- VI-a A

190 puncte  – Cangur Lingvist franceză

Profesor coordonator : Florea Cristina

 

LIMBA ENGLEZĂ

Public Speaking :

Premiul I- faza judeţeană

Andrei Adrian -  clasa a- VII-a A ( Profesor coordonator : Chesaru Ana Maria )

Premiul III- faza judeţeană

Micu Sorin – clasa a-X-a E  ( Profesor coordonator : Cismaru Daniela )

 

LIMBA ROMÂNĂ

Concursul  “± Poezie” (etapa judeteana):

 PREMIUL II

Stan Bianca, clasa a-  V-a ( Profesor coordonator : Dulea Mihaela)

MENŢIUNE

Savu Ionut, clasa a -  V-a ( Profesor coordonator : Dulea Mihaela)

 

ISTORIE

Concursul ,, Memoria Holocaustului”

PREMIUL I SI PARTICIPARE LA FAZA NAŢIONALĂ

Chicoş Andreea Paula , clasa a – XI – a E ( Profesor coordonator : Ioniţă Grigore)
PREMIUL III

Predescu Andreea Gabriela , clasa a – XI-a E ( Profesor coordonator : Ionoţă Grigore)

 

FIZICĂ

Stanciu Ștefan -  clasa a- XII-a A

  • locul I la concursul „Evaluare în fizică”
  • premiul al II-lea la concursul de fizică-matematică „Vrânceanu-Procopiu” Bacău,2011
  • locul I la concursul  „     ɸ    ” 2012
  • calificare la concursul „Evrika”
  • locul I la concursul „Chindia” 2012,organizat de Universitatea „Valahia”Târgovişte

Profesor coordonator : Chișulescu Gabriel

Toma Vlad -  clasa a- IX-a A

  • locul II la concursul „Evaluare în fizică”
  • locul I la concursul      „     ɸ    ”2012
  • calificare la concursul „Evrika”
  • locul II la concursul „Chindia” 2012,organizat de Universitatea „Valahia” Târgovişte

Profesor coordonator : Chișulescu Gabriel

Chișulescu Mihai, clasa a- VIII-a A

  • locul III la concursul „Evaluare în fizică”
  • locul I la concursul          ”    ɸ     ” 2012

Profesor coordonator : Chișulescu Gabriel

 

CHIMIE

Concursul „Chindia” 2012,organizat de Universitatea „Valahia”Târgovişte

PREMIUL I

Oană Amalia şi Şelaru Adelina – clasa a- X – a (A profesor coordonator : Marinescu Alexandra )

Premiul II

Negru Roxana – clasa – a – X-a A ( profesor coordonator : Marinescu Alexandra )

 

MATEMATICĂ

Concursul „Chindia” 2012,organizat de Universitatea „Valahia”Târgovişte

Premiul I

Savu Irina- clasa – X – a A ( profesor coordonator : Dumitrescu Sorinel )

  Concursul  de Matematică-Fizică ,,Vrânceanu-Procopiu” de la Bacău

Premiul I

Stanciu Ştefan- clasa – a- XII – a A  ( profesor coordonator : Dumitrescu Sorinel şi Chişulescu Gabriel )

 

INFORMATICĂ

Concursul Județean de Informatică “INFOGATES”

Premiul I

Marinescu Radu-Marian, clasa a – VI – a A (profesor coordonator : Ștefan Izabela)

Concursul INFOEDUCAȚIE 2012- secțiunea soft educațional

Premiul I

Rădoi Mihai, clasa a – XII – a A (profesor coordonator : Stanciu Ion)

 

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.