O experiență interactivă de învățare prin teatru și cultură
În data de 18 mai 2026, elevii școlii noastre au participat la o activitate educativă de tip teatru-forum, având ca temă consumul excesiv de alcool în rândul tinerilor și presiunea socială exercitată asupra adolescenților. Prin intermediul unei piese interactive și apropiate de realitatea generației actuale, actorii au ilustrat situații cu care mulți tineri se pot…
